Zapomniałeś hasła?

Nic straconego!

Podaj adres e-mail użyty przy rejestracji.

DELL EMC VNX 5200

Macierze SERIA VNX - PROSTA, WYDAJNA I POTĘŻNA

Wydajna platforma konsolidująca zasoby blokowe, plikowe oraz przestrzeń dla aplikacji, pozwala organizacjom na dynamiczny wzrost, dzielenie informacji i tanie zarządzanie wieloprotokołowym systemem plików i bloków.

Skontaktuj się znami w sprawie wyceny.
PARAMETRY
OPIS PRODUKTU
Dyski twarde
12 x DYSK SAS 2.5'' 600G 10K
Gwarancja
3 lata na software 5x9xNBD
BEZPŁATNA DOSTAWA
Czas dostawy urządzenia wynosi od 1 do 3 tygodni. W tym czasie produkt zostanie dokładnie przetestowany. Produkt zostanie wysłąny bezpośrednio z fabryki Dell.
PŁATNOŚĆ
Po wysłaniu formularza zamówienia skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, by potwierdzić złożenie zamówienia. Wtedy będziesz mógł dokonać płatności przelewem.
POMOC
Potrzebujesz informacji techniczej? Skontaktuj się z nami:
48 12 631 91 22
biuro@servus-comp.pl

DELL EMC VNX 5200 to środowisko operacyjne VNX pozwala użytkownikom systemów Microsoft Windows i Linux/UNIX dzielić pliki w środowiskach wieloprotokołowych (NFS i CIFS). Jednocześnie możliwość obsługi dostępu iSCSI, Fibr Channel i FCoE pozwala na najbardziej elastyczne dopasowanie do środowiska oraz uzyskanie wysokiej przepustowości szczególnie dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba. Połączenie oprogramowania EMC Atmos Virtual Edition oraz platformy VNX wspomaga obsługę danych obiektowych i umożliwia klientom zarządzanie aplikacjami internetowymi przez EMC Unisphere.

Platforma nowej generacji VNX napędzana jest przez procesory firmy Intel serii Quad Core Xeon 5600, które w połączeniu z wewnętrzną szyną 6 Gb/s SAS prezentują całkiem nową jakość pamięci masowej klasy średniej pozwalającą:

 • obsługiwać Microsoft SQL i Oracle nawet 300% szybciej

 • osiągać dwa razy większą wydajność systemu w czasie krótszym niż dwie minuty – bez przerywania pracy

 • obsługiwać magazyny danych 300% szybciej

ZARZĄDZAJ, MONITORUJ I DOSTOSOWUJ SWOJĄ PAMIĘĆ MASOWĄ BEZ TRUDU

Interfejs EMC Unisphere czyni niezwykle prostym zarządzanie systemami VNX z dowolnego miejsca, dzięki intuicyjnemu, zintegrowanemu interfejsowi dla środowisk rozproszonych. Panel kontrolny Unisphere jest to pojedynczy ekran, który służy do zarządzania i raportowania, pozwalając administratorom uzyskać natychmiastową i praktyczną wiedzę o tym, co dzieje się w całym środowisku. Unisphere automatycznie wykrywa wszystkie instalacje VNX, EMC CLARiiON, EMC Celerra i EMC RecoverPoint SE w całym środowisku, aby zapewnić bezproblemową konfigurację.

FLASH - ZOPTYMALIZOWANE, ABY ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ SYSTEMU

Seria produktów VNX została specjalnie zaprojektowana, aby wykorzystywać zalety dysków Flash, maksymalizując wydajność i efektywność systemu magazynowania danych, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Optymalizacja dysków FLASH w pamięciach EMC może być wykonana na dwa sposoby. Dzięki technologii FAST Cache, pamięć podręczna może być rozszerzona o zasoby dysków FLASH nawet do pojemności 2 TB, co pozwala na serwowanie z niej wysoce aktywnych danych i chroni przed nieprzewidzianymi skokami obciążenia systemu. Technologia FAST VP (Fully Automated Storage Tiering for Virtual Pools) umożliwia automatyczne przenoszenie danych pomiędzy różnymi zasobami w zależności od wymagań wydajnościowych. Kiedy po upływie pewnego czasu dane się zestarzeją i nie będą już tak aktywne, FAST przeniesie dane z wysoko wydajnych dysków na wysoko pojemne dyski w kopiach przyrostowych równych 1 GB. To co bardziej zadowoli użytkowników to fakt, że wszystko odbywa się w pełni automatycznie, na podstawie wcześniej ustalonych procedur, oszczędzając pieniądze i czas administratorom dzięki inteligentnemu wykonywaniu zadań związanych z optymalizacją rozłożenia danych.

Przedstawiona technologia dostępna jest tylko w rozwiązaniach EMC. Zapewnia ona klientom, że nigdy nie będą musieli iść na ustępstwa w zakresie kosztów i wydajności. Nawet w przypadku, kiedy tylko kilka dysków Flash jest podłączonych z pakietem EMC Fast klienci otrzymują optymalne korzyści z użytkowania dysków FLASH co wpływa na obniżenie ogólnych kosztów przechowywania danych – niezależnie od typu aplikacji czy wieku danych.

WYKORZYSTUJ PRZESTRZEŃ DYSKOWĄ BARDZIEJ EFEKTYWNIE – AUTOMATYCZNIE

Seria produktów VNX posiada wbudowane funkcje, które zapewniają, że nadmiarowe, nieaktywne lub przewidywalne dane nie będą zużywać cennych zasobów pamięci. Kompresja blokowa, przeznaczona dla stosunkowo nieaktywnych jednostek LUN, takich jak kopie zapasowe i statyczne repozytoria danych, automatycznie kompresuje dane pozwalając klientom na odzyskanie pojemności i redukcję powierzchni potrzebnej do przechowywania danych nawet do 50%. Deduplikacja/kompresja na poziomie plików zmniejsza ilość wykorzystywanego miejsca na dyskach nawet do 50%, selektywnie kompresując i deduplikując nieaktywne pliki. Ponieważ wszystkie te funkcje działają, jako zadania w tle, ich wpływ na obciążenie systemu jest minimalny.

NAJLEPSZE MACIERZE DYSKOWE DLA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH

Seria produktów VNX jest idealnym systemem dla środowiska aplikacji wirtualnych. Nieważne czy środowiskiem klienta jest VMware, Microsoft Hyper-V, czy Xen. Administratorzy przestrzeni dyskowych i aplikacji nie muszą już działać po omacku. VNX jest w pełni certyfikowane dla wszystkich obsługiwanych protokołów do zapewnienia skutecznego wdrożenia wirtualnych infrastruktur przez wszystkie etapy realizacji. Ścisła integracja z Unisphere VMware vCenter przez VAAI zapewnia wszystkim administratorom wgląd w całe środowisko od początku do końca.

Każdy z nich może używać znanego sobie interfejsu, aby mieć wgląd w wirtualne i fizyczne zasoby, przejrzyście przydzielać przestrzeń dyskową, integrować replikacje oraz mieć dostęp do wszystkich funkcji macierzy. Aby udostępnić przestrzeń magazynową przy pomocy VMware vCenter wystarczą dwa kliknięcia.

 • Wtyczka EMC VNX dla VMware to elastyczność i optymalizacja wykorzystania macierzy dyskowej oraz Vmware.

 • Wysoce wydajna technologia Fast Clones pozwala tworzyć nowe maszyny wirtualne w ciągu kilku sekund.

 • Kompresja na żądanie VMDK dla zasobów NFS redukuje użycie przestrzeni dyskowej nawet o 50%.

 • Opracowane wspólnie z VMware architektury referencyjne oraz rozwiązania EMC Proven przedstawiają najlepsze praktyki w zakresie akceleracji krytycznych aplikacji w środowiskach wirtualnych.

NAJBOGATSZA OFERTA PAMIĘCI MASOWYCH

Oprogramowanie serii VNX dostępne jest w dwóch obszernych zestawach, aby zapewnićklientom wszystkie niezbędne funkcje do ochrony informacji i zarządzania nimi. VNX Total Protection Pack zawiera funkcjonalności replikacji, odzyskiwania danych do punktu w czasie, takie jak migawki i klony, połączone z automatycznym tworzeniem kopii aplikacji oraz monitoringu i alarmowania, dla zapewnienia zgodności z przyjętymi procedurami.  VNX Total Efficiency Pack zawiera funkcje dostępne w VNX Total Protection Pack oraz funkcje optymalizacji i zarządzania systemem „ustaw i zapomnij”. Całe oprogramowanie VNX zarządzane jest za pomocą interfejsu Unisphere.

Oprogramowanie VNX dostępne jest również w pakietach modułowych:

 • FAST Suit — Automatycznie optymalizuje system w celu osiągnięcia najwyższej możliwej wydajności przy jednoczesnych jak najniższych kosztach.

 • Security and Compliance Suite — Chroni dane przed zmianami, usunięciem oraz wrogą aktywnością.

 • Local Protection Suite — Zapewnia skuteczną ochronę danych w obrębie tej samej macierzy.

 • Remote Protection Suite — Chroni dane przed zlokalizowanymi awariami, przestojami i katastrofami.

 • Applicataion Protection Suite — Zapewnia tworzenie automatycznych kopii aplikacji i zapewnia o zgodności.

 • Pakiet ochrony aplikacji — Zapewnia tworzenie automatycznych kopii aplikacji i zapewnia o zgodności.

STAŁA DOSTĘPNOŚĆ GWARANTEM FUNKCJONOWANIA PRZEDSIĘBIORSTWA

Seria produktów VNX jest tak zaprojektowana, aby zapewnić 99,999% dostępności w środowiskach krytycznych dla biznesu. Dostępność i nadmiarowość gwarantują:

 • Zasilanie awaryjne, które pozwala w prawidłowy sposób wyłączyć system i zrzucić wszystkie dane znajdujące się w pamięci podręcznej na dyski główne, zapewnia bezpieczeństwo danych nawet w przypadku utraty zasilania.

 • Poziomy ochrony RAID 0, 1, 1/0, 3, 5, i 6 — wszystkie dostępne w obrębie pojedynczej macierzy dyskowej, umożliwiają zastosowanie różnych funkcji ochronnych.

 • Proaktywna funkcja dysków hot spare zwiększa solidność systemu i zapewnia maksymalną niezawodność i dostępność.

 • Nadmiarowe ścieżki danych, zasilacze, połączenia dysków, procesory, które można wymieniać podczas pracy systemu.

 • Ciągły monitoring systemu, telefoniczne powiadamianie oraz zaawansowana diagnostyka zdalna.

 • Do 12.8 GB lustrzanej pamięci podręcznej, w której każdy procesor zawiera zarówno pamięć podręczną przypisanych LUNów, jak i kopię pamięci podręcznej drugiego procesora.

SERWIS EMC

Wszystkie platformy EMC objęte są trzyletnią poszerzoną gwarancją, która zapewnia klientom reakcję serwisu już następnego dnia roboczego oraz dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pomoc zdalną. Klienci mogą wykupić poszerzenie tego wsparcia.

Opcja „Premium”

gwarantuje serwis 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z reakcją w ciągu czterech godzin od zgłoszenia.

Gwarancja VNX na oprogramowanie

zawiera 90 dniową możliwość wymiany wadliwych nośników danych. Oprogramowanie dostępne z macierzą może również zostać objęte wsparciem w jednym z trzech wariantów: Basic, Enhanced lub Premium, zależnie od wymagań klientów.

EMC zapewnia wszelkie usługi dodatkowe dla posiadaczy produktów serii VNX, aby zapewnić osiągnięcie spodziewanej wydajności pracy w środowisku klienta. Usługi planowania, projektowania i implementacji pomagają skrócić czas zwrotu inwestycji. Usługi konsultingowe pomagają klientom wypracować strategie przygotowania do wirtualizacji i stworzenia prywatnego systemu chmurowego. Usługi edukacyjne EMC pozwalają w pełni wykorzystać klientom nabyte urządzenia, dzięki wiodącym programom szkoleń i powszechnie uznawanym certyfikatom. EMC jest również liderem w usługach migracji danych, przenosząc miesięcznie ponad patabajt informacji, przy wykorzystaniu najlepszych zautomatyzowanych narzędzi do wykrywania, poprawy jakości, planowania i projektowania.